MELEK ENERJİLERİ
İnsanlık tarihinde Melekler hep var olmuşlardır. Melekler sadece Sami dinlerde değil, tarih öncesi devirlerdeki çeşitli kalıntılarda da insanlığın onları tasvir ettikleri görülmektedir. Melek kelimesi, “Angelos” olan Latince “Haberci” kelimesinden gelmektedir. Yani Allah’ın mesaj vereni anlamına gelmektedir.
Meleklerin amacı, dünyaya barış, huzur getirmektir. Bu da birer birer hepimizle başlamayarak yapmaktadırlar. Bu yüzden, meleklerimiz bize yardım etmek için can atarlar.
Koruyucu meleklerimiz her an bizimle beraber olup, her an yardıma hazırdırlar. Ancak biz onlardan yardım istemeden melekler bizim için hiç bir şey yapamazlar. Bizim özgür irademize karışamazlar. Aslında hep bizimle birlikteler ve bize yardım etmeye, bizim için en iyi yolu göstermeye, o sevgi dolu tavsiyelerini bize iletmeye can atmaktadırlar. Her an meleklerimizi dinleyerek yaşamak, hayatı daha kolay ve güzelliklerle dolu olmasını sağlamaktadır.
Koruyucu meleklerimizin dışında, kutsal kitaplarda da söz edilen baş melekler de yardım etmek için istek duymaktadırlar. Ancak bunu onlardan talep edilmesi durumunda yapabilirler. Baş melekleri meleklerin yöneticileri gibi düşünebiliriz. Her baş meleğin özellikle ilgilendiği alanlar vardır.