KUNDALİNİ REİKİ NEDİR?
Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kundalini Reiki, vücudun enerji kanalları ve çakraları üzerinden enerji alıp vermeye dayalı bir sistemdir. Bu yolla, kişinin kendisine, başka insanlara ya da objelere enerji vermesi mümkün olur. İsmini ise vücudun ana enerji kanalı olan Kundalini kanalından alır. Ayrıca Topraktan Gelen Ateş Reiki’si olarak da adlandırılır. Bu enerji kanalı, kök çakrada başlar ve tepe çakrada son bulur. Kundalini Reiki prensibine göre temel enerji olan yerküre enerjisi, kök çakramızdan vücuda girer ve tüm vücudumuzu dolaşarak, tepe çakradan çıkar. Bu temel enerji kanalının açılmasıyla, diğer çakralar da temizlenir ve kanalların hepsi açılmış olur. Bununla birlikte, vücuda giriş yapan temel yerküre enerjisi artar ve bu sayede vücuttaki çakralar çok daha fazla beslenir, Kundalini enerjisi tüm vücudu sarar.
Kundalini Reiki, vücudun tüm enerji kanallarını açtığı için bir çok faydası görülmekte ve bu sebeple de tüm dünyaya yayılmaktadır. Çakralarımızı, bedenimizi enerji giriş-çıkış kapıları olarak düşünebiliriz. Bu kapılar, herhangi bir nedenle tıkanır ya da tamamen kapanır. Böyle bir durumda da beden ve zihin hastalanmaya başlar. Bu hastalık, çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. Kundalini Reiki de vücuttaki bu enerji kapılarını yeniden açarak, her birini aktive eder. Bu tıkanıklıklar vücut genelinde olabildiği gibi, özel bir bölgede de olabilir ve bu şekilde Kundali’nin rahat akmasına engeller. Temel amaç da kişiyi bu olumsuzluklardan arındırarak, çakraların temizlenmesini sağlamak ve vücudun enerjisini yeniden dengelemeye çalışmaktır.
NASIL ÖĞRENİLİR?
Kundalini Reiki, temel Reiki’de olduğu gibi bir “master öğretmen” tarafından aktarılan enerjiyle öğrenilmeye başlayan bir sistem. Yani hoca, sizi bu enerjiyi kullanmanız için uyarlıyor ve aşamalı olarak öğrenme başlıyor.
KUNDALİNİ REİKİ’NİN ÜÇ AŞAMASI;
Birinci aşamada, enerji kanalları ve çakralar açılır. Buradaki asıl amaç, vücudu Kundalini için hazırlamaktır. Bu sebeple, hoca tarafından uygulanan inisiyasyon (uyulmama) da oldukça yüksek boyutta olur. Bu aşamanın temelinde, enerji teknikleri ve uzağa enerji gönderimi öğretilir. Tamamlandıktan sonra, ikinci aşamaya geçilir.
İkinci aşama, öncelikle birinci aşamadan en az 2-3 gün sonra uygulanır ve bu aşamada vücuttaki tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir. Birinci aşamada oluşturulan temel, bu aşamada daha da sağlamlaştırılır ve Kundalini enerjisinin farkındalığı geliştirilir. Tüm çakralar açılıp, temizlenir ve vücut son aşama için hazırlanır.
Üçüncü aşama ise son aşama. Bu seviye, “Kundalini Master” seviyesidir. Vücuttaki Kundalini enerjisi en tepe çakraya çıkıp, zirveye erişmiş olur. Ayrıca, tüm çakralar maksimum açıklığa ulaşmış ve enerji vücuda yayılmış olur. İkinci aşamadan en az 5-6 gün sonra uygulanması tavsiye edilir.
NELER YAPILABİLİR?
Mesafe fark etmeksizin istenilen kişiye ya da objeye uygulanabilir.
Geçmişte yaşanılan anlara gönderilip, bunlar düzeltilebilir.
Geleceğe gönderilip, önemli olay, gün vb. için olumlu durum yaratılabilir.
Hastalığa uygulanıp, iyileşme sürecine destek olunabilir.
Negatif enerjiden kurtulunabilir.
KUNDALİNİ REİKİ’NİN FAYDASI VAR MI?
Günümüz koşullarında maruz kalınan stres, yorgunluk, koşturmaca, hızlı yaşam vs. göz önüne alındığında, enerji gibi vücudumuzu böylesine derinden etkileyen önemli faktörün üzerine fazlasıyla eğilmeli ve bu konuda çalışmalar yapmalıyız. Kundalini’nin de bu enerjinin etkin yönetilmesine yarayan kök çakralar ve bunların sorunları üzerinde oldukça etkili olduğu iddia ediliyor. En büyük avantajı ise kısa sürede uygulanmasıdır. Yani zaman problemi yaşayan kişiler için alternatif tedavi yöntemleri konusunda ayrıca avantaj sağlayabilir.
KUNDALİNİ REİKİ’NİN ÇOK POPÜLER OLMASININ 10 NEDENİ

 1. Basit Sistem
  Kundalini Reiki’nin kullanımı çok basittir, ancak bunun sizi ertelemesine izin vermeyin. Kundalini Reiki’nin bu kadar etkili olmasının nedenlerinden biri, semboller veya karmaşık prosedürler olmadığı için budur. Her şey daha iyi sonuçlara yol açma enerjisi ile ilgilidir.
 2. Kolay Kullanım
  Kundalini Reiki sadece basit bir sistem değil, aynı zamanda kullanımı çok kolaydır. Enerjileri aktive etmek veya diğer birçok enerji sistemindeki gibi faydalar elde etmek için hantal süreçler yerleştirmeniz veya takip etmeniz gerekmez. Sadece saf bir niyet veya ellerinizi bir araya getirerek kullanabilirsiniz, enerjiler çalışır. Bu, daha geleneksel Reiki türleri gibi birden fazla el pozisyonunu kullanamayacağınız yerlerde zamanının çoğunu çalıştıran veya harcayan herkes için mükemmel bir sistemdir.
 3. Etkili
  Tabii ki, bu özneldir, ancak çoğu uygulayıcı, enerjilerin kundalini kanalını temizlemede, iyileşmede ve ruhsal uyanışta çok etkili olduğunu bulur. Ayrıca ortamınızdan negatif enerjileri temizlemek için harika bir sistemdir (alan temizleme) ve hayvanlar da enerjileri sevmektedir.
 4. Güçlü Ancak Nazik
  Genellikle tamamen temelsiz olan kundalini enerjisi ile çalışma konusunda bazı korkular vardır. Enerjiler aslında yavaşça hissedilir, ancak ona ilk eriştiğinizde derinden hissedilir. Bu, enerjilerin aşırı güç vermesini veya çok güçlü olmasını önler.
 5. Yerleşik Fonksiyonlar
  Bu basit sistem, yerleşik işlevlere sahip olmanız nedeniyle belirli şeyleri çok hızlı bir şekilde çalışmanıza veya yapmanıza olanak tanır. Alan temizleme, karma karma vb. Gibi işlevlerin tümü niyetle etkinleştirilir. Bu, sistemi yeni başlayanlar için çok yararlı hale getirir, çünkü güveni artırır ve işleri doğru yapıp yapmadığınıza ilişkin endişeleri ortadan kaldırır.
 6. Kolay Uyum Süreci
  Eğer birisini Kundalini Reiki’ye uydurmak istiyorsanız, süreci ne kadar kolay ve hızlı bir şekilde çok şaşırtacaksınız. Bu sistem, süreçleri çok etkili kılma eğiliminde olan uyumlamalarda sıklıkla kullanılan gereksiz parçaları, uygulamaları ve sembolleri tamamen çıkardı.
 7. Uyarlanabilir
  Kundalini Reiki hakkında sevdiğim tek şey, bu kadar uyarlanabilir olmasıdır. Enerjileri kendiniz, başkaları, hayvanlar, nesneler, nitelikler, karma vb. Üzerinde kullanabilirsiniz. Sistemi şahsen veya uzaktan kullanabilirsiniz. Yerleşik işlevleri kullanabilir veya üzerinde çalışmak istediğiniz herhangi bir şeyin enerjilerini kullanabilirsiniz. Enerjileri ne kadar çok kullanırsanız, enerjilerin ne kadar esnek olduğunu ve kullanımların ne kadar uyarlanabilir olabileceğini anlarsınız.
 8. Sezgiyi Artırır
  Kundalini Reiki’yi kullanan çoğu insan zamanla sezgilerinin arttığını ve bazen yeni manevi hediyelerin çevrimiçi olduğunu fark eder. Bu kısmen kundalininizin enerjileriyle çalışmaktan kaynaklanmaktadır. Genellikle enerjilerin meditasyonda akmasına izin verdiğinizde yeni içgörüler, öğrenimler ve keşifler gelir.
 9. Güvenli
  Kundalini Reiki, kundalini enerjilerinizle çalışmak için çok güvenli bir yol sunar. Kundalini’yi aşırı aktive etme veya bunalma tehlikesi yoktur. Kundalini aktivasyonu hakkında çok fazla korku temelli bilgi var. Kundalini enerjisi tamamen güvenlidir ve Kundalini Reiki size bu enerjilerle çalışmak için birçok harika araç sunar.
 10. Enerji Şifasında Mükemmel Temel
  Kundalini Reiki, eğer birlikte çalışırsa, enerjilerle çalışma ve sezginizi ve ruhsal büyümenizi genişletme konusunda size harika bir temel verebilir. Yerleşik işlevler size çok çeşitli enerji iyileştirme araçları ve potansiyel deneyimler sunar. Kundalini Reiki, diğer tüm Reiki ve enerji iyileştirme sistemleriyle de son derece iyi çalışır.
  Kundalini Reiki, başlamak için harika bir sistemdir veya kullanıyor olabileceğiniz diğer Reiki veya enerji iyileştirme sistemlerine mükemmel bir ektir. Etkinliği, basitliği ve kullanım kolaylığı ve birçok yerleşik işlevi, Kundalini Reiki’yi mevcut en iyi enerji iyileştirme sistemlerinden biri haline getirir.

PIRLANTA REİKİ
Taç çakranın açılışı sırasında içine bir eterik pırlanta yerleştirilir. Bu teknik, Taç çakradan giren bütün Reiki enerjisinin, vücuda akmaya başlamadan önce pırlanta özellikleri almasını sağlar.
Reiki enerjisinin fayda ettiği her şeye şifa verebildiği gibi, karmik bağların temizlenmesinde ve bilinçaltına itilmiş, gizli kalmış, çözümlenememiş sorunlarda da kullanılabilir.
DNA REİKİ
Her türlü genetik hastalık ve olumsuzluğun iyileştirilmesinde ve DNA’nın güçlendirilmesinde kullanılabilir.
DOĞUM TRAVMASI REİKİ’Sİ
Doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası üç gün içinde kişinin benlik ve enerji bedeninde meydana gelen, bilinçaltına itilmiş korku ve travmaların çözümlenip, iyileştirilmesinde kullanılabilir.
KONUM REİKİSİ
İnsanların başkalarıyla aralarında karmik bağlar olduğu gibi, konumları, yerleri ve Dünya ile bile aralarında karmik bağlar vardır. Bu bağlar bazen bizi aşağıya çeker ve bazen fiziksel sağlığımız üzerinde de etkileri olur. Burada kullanılan enerji, Pırlanta Reiki enerjisinden biraz daha farklıdır ve çok güzel sonuç verir.

GEÇMİŞ HAYAT REİKİSİ
Üzerinizde önceki hayatlarınız yüzünden oluşmuş blokajlara şifa verir. Doğumdan bir gün sonrasından başlayarak yaşanan olumsuzlukların giderilmesinde kullanılabilir.

DURUM VE KALİTE İYİLEŞTİRME REİKİ’Sİ (DENGE REİKİ’Sİ)
Her türlü davranış bozukluğu, uyumsuzluk, iletişimsizlik ve karakter özelliğinin iyileştirilmesi için kullanılabilir.
KRİSTAL REİKİ
Her türlü psikolojik rahatsızlığın iyileştirilmesinde, kırık, çıkık ve diğer iskelet ve kas problemlerinin tedavisinde, fiziksel ve ruhsal travmaların çözümünde kullanılabilir.

İlgili Yazılar